0

Z nieskrywaną radością obwieszczamy światu, że do oferty SENOCORE dołączył nowy produkt Fluobeam®LM. Poszerza on dotychczasową ofertę o kolejne rozwiązanie do zastosowania w chirurgii piersi oraz w chirurgicznym leczeniu obrzęku chłonnego.

W dniach 22-23 listopada 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z obsługi, a także metod zastosowania nowego urządzenia. Dzięki nieocenionemu wsparciu Pani Inżynier z prosto Francji, mogliśmy poznać możliwości Fluobeam®LM. Ponadto poprzez ręce chirurgów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, w praktyce zweryfikowaliśmy jego działanie podczas kilku zabiegów operacyjnych. W trakcie tych zabiegów doświadczyliśmy jak Fluobeam®LM świetnie sprawdza się przy:

  • identyfikacji perforatorów na potrzeby wypreparowania płata DIEP
  • ocenie stref perfuzji płata przygotowywanego do rekonstrukcji piersi
  • precyzyjnym określeniu kształtu płata
  • ocenie płata po zespoleniu
  • wykrywaniu węzła wartowniczego u pacjentek z rakiem piersi
  • próbie zlokalizowania niewyczuwalnej zmiany w obrębie piersi za pomocą ICG podanej do guza

Chirurdzy wykonujący zabiegi operacyjne zwrócili uwagę na to, że FLUOBEAM®LM mocno ułatwił im zidentyfikować perforujące naczynia, a także ocenić jakość perfuzji tkanek wolnego płata. Te dodatkowe informacje przyczyniły się do prawdopodobnego ograniczenia powikłań pooperacyjnych, takich jak całkowita lub częściowa martwica tkanek.

Po zabiegach na sali operacyjnej, Fluobeam®LM wykorzystaliśmy do oceny przypadków obrzęku limfatycznego zarówno pierwotnego jak i wtórnego. U każdej z badanych osób, lekarz przeprowadzający badanie zdecydował o skorzystaniu z oferowanej przez oprogramowanie funkcji panoramicznej. Umożliwiła ona zobrazowanie całej kończyny, ukazując lepszą wizualizację przebiegu naczyń limfatycznych oraz miejsc zastoju chłonki. To z kolei pomogło lekarzowi zdecydować o dalszych zaleceniach w leczeniu obrzęku.

Naładowani nową wiedzą i pełni pozytywnego nastawienia ruszamy w Polskę by przekazywać zdobyte informacje dalej. Jesteśmy pewni, że dzięki Fluobeam®LM będziemy w stanie poprawić skuteczność leczenia obrzęku chłonnego oraz wspomóc zespoły chirurgów w lokalizowaniu węzłów wartowniczych oraz rekonstrukcjach piersi.

X

Your Shopping cart

Close