Matryca kolagenowa stworzona do trudnych przypadków

Matryca kolagenowa BioBridge® jest nowym sterylnym implantem biologicznym zaprojektowanym do chirurgicznego leczenia obrzęków limfatycznych. Ten innowacyjny nitkowaty wyrób wytwarzany jest ze świńskiego kolagenu poddanego rygorystycznym procesom oczyszczającym z wykorzystaniem opatentowanej technologii Nanoweave® firmy Fibralign, co sprawia, że posiada właściwości biologiczne potrzebne do odbudowy i przywrócenia funkcji dróg limfatycznych.

Wszczepienie implantu biologicznego BioBridge to zabieg minimalnie inwazyjny. Implant ulega biodegradacji i wbudowaniu w struktury anatomiczne w perspektywie długofalowej. Chociaż implant BioBridge jest nową, przełomową metodą wsparcia w leczeniu obrzęku chłonnego, został on już zastosowany w kilkuset przypadkach wymagających leczenia chirurgicznego, na których podstawie dowiedziono, że jest to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia obrzęków limfatycznych występujących w kończynach górnych i dolnych. Rutynowo stanowi on element rekonstrukcji hybrydowej i wsparcia dla standardowych technik rekonstrukcyjnych: zespoleń limfatyczno-żylnych (LVA) i transferu węzłów chłonnych (LNT).

W analizowanych przypadkach klinicznych wykazano znaczne zmniejszenie objętości kończyny i jej powrót do prawidłowych rozmiarów u znacznej części operowanych pacjentów.

Obrzęk limfatyczny w kończynie dolnej przed zabiegiem i po zabiegu z przeprowadzeniem wolnego przeszczepu węzłów chłonnych i wszczepieniem implantu BioBridge; różnica w obj. przed zabiegiem = 35% – różnica w obj. po zabiegu = 7%.

Obrzęk limfatyczny w kończynie górnej przed zabiegiem i po zabiegu z przeprowadzeniem wolnego przeszczepu węzłów chłonnych i wszczepieniem implantu BioBridge; różnica w obj. przed zabiegiem = 21% – różnica w obj. po zabiegu = 9%.

Potwierdzona skuteczność i bezpieczeństwo

  • Zaprojektowana z zastosowaniem bioinżynierii struktura z tkanki natywnej wytwarzana wyłącznie z atelokolagenu pochodzenia świńskiego typu 1 poddanego rygorystycznym procesom oczyszczającym
  • Biokompatybilny materiał, który minimalizuje odpowiedź immunologiczną pacjenta
  • Wyrób zaprojektowany z myślą o integracji z tkanką, który poddaje się pełnej, bezpiecznej resorpcji
  • Wysoce porowata struktura wielokanałowa promująca przepływ kapilarny
  • Produkt gotowy do użycia, dostarczany w sterylnym opakowaniu jednorazowego użytku
  • Wysoka skuteczność w zabiegach rekonstrukcji układu chłonnego

BioBridge z bliska (powiększenie 1500x): Technologia Nanoweave firmy Fibralign pozwala na uformowanie rusztowania z nanostrukturą z tkanki natywnej z wykorzystaniem atelokolagenu poddanego rygorystycznym procesom oczyszczającym – co daje właściwości biologiczne potrzebne do regeneracji limfatycznej i minimalizuje odpowiedź immunologiczną organizmu.

Przekrój (powiększenie 190x): Cienka budowa siatki BioBridge i jej wstążkowaty kształt zapewniają wysoce porowatą matrycę o bardzo dużej powierzchni, co stwarza idealne warunki pozwalające na adhezję komórek i zapewnia zoptymalizowany proces integracji tkankowej.

X

Your Shopping cart

Close