0

We wtorek 21 dnia listopada tego roku mieliśmy przyjemność zorganizować warsztaty z biopsji piersi wspomaganej próżnią pod kontrolą USG w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. W kameralnej atmosferze kolejni lekarze posiedli umiejętności przeprowadzania tego zabiegu. Uczestnicy warsztatów korzystali z obszernej wiedzy dr Radosława Tarkowskiego i dr Małgorzaty Sierpowskiej, którzy nie szczędzili energii do wyjaśniania wszelkich zagadnień związanych z technicznymi oraz teoretycznymi aspektami biopsji. Atrakcyjność przekazywanej wiedzy dr Tarkowski wzbogacał opowieściami o niestandardowych przypadkach, z którymi miał do czynienia na przestrzeni całej swojej praktyki. Dr Sierpowska tłumaczyła natomiast zagadnienia dotyczące właściwej interpretacji obrazu USG. Kursanci oprócz wysłuchania samej teorii, mieli szansę uczestniczyć w kilku zabiegach, a także samodzielnie ćwiczyć praktykę na fantomach.

Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom przeszkoleni lekarze pomogą wielu pacjentkom w szybkiej diagnostyce raka piersi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizację warsztatów oraz samym uczestnikom za otwartość na wymianę doświadczeń i zbudowanie przyjemnej atmosfery.

X

Your Shopping cart

Close